• AKAForums.ru

Русскоязычная версия форума (требуется отдельная регистрация).
    Все о металлоипоиске с детекторами АКА на русском языке!

Prośba.

Grupa Polskojęzyczna

1. guzalki

guzalki AKA Novice

Local Time:
    4:43 PM
    Intronik:
    STF
    Signum:
    MFT (1.00.f)
    Witam wszystjich. Chodzę z aka signum mtf prosiłbym kolegów o podpowiedź jakich ustawień użyć włącznie z ustawieniami dźwięku i experckimi w mocno zaśmieconym terenie ( duża odpowiedż z ziemi ). Co najlepiej się sprawdza w takich dość ciężkich warunkach. Chodzi mi o zachowanie w miarę dobrej głębokości. Z góry dziękuję za pomoc.

Romulus and SuchMuch like this.
  2. SuchMuch

SuchMuch Administrator Staff Member

Local Time:
    6:43 PM
    First Name:
    Rodion
    Sorex:
    Pro (1.00) Ultra
    Zemleroyk:
    *** qte ***
    Polując na dawne osady ustaw natężenie prądu na minimum (Uwaga SuchMucha: włącz tryb ekonomiczny). Nie ma żadnych małych przewodników, takich jak małe złote łańcuszki itp. I jest tam dużo żelaza, które przecina tam wykrywacz metalu. Ustaw wzmocnienie na niższym do poziomu komfortu (nawet z zyskiem na 1 i włączonym trybem ekonomicznym Signum wytwarza 20 cm głębokości na 5 kopiach ZSRR i jest to EXSESSIVE dla tandetnego serwisu). Należy unikać ustawienia ST niższego niż 11.

Pamiętaj: im niższy ST, tym gorsza separacja celów
    *** unqte ***

Ci z was, którzy przez większość czasu polują na tandetne i / lub super tandetne strony, skorzystają z ustawień wymienionych poniżej. Ustawienia te były zalecane przez najlepszego testera AKA. Oto tłumaczenie:

*** qte ***
    1.
    Zmień tonację RT z 250 na 100 ... 150 w menu inżynierskim (AKA Sorex Pro) / dodatkowe menu (AKA Signum MFT, AKA Signum MFD); Sygnał RT na 250 jest ustawiony domyślnie

2.
    Przełącz na schemat dźwięku RT-ST
    Włącz dyskryminację
    Ustawić granice płyty na -40 (lewa krawędź) i na +86 (prawa ramka), ustaw LT na -30. Te ustawienia dla chciwych wykrywaczy metalu: Cool:
    lub
    Ustawić granice płyty na -40 (lewa krawędź) i na +86 (prawa ramka), ustaw LT na -24. Te ustawienia dla mniej chciwych detektorów.

Żelazko z dźwiękiem RT ustawionym na 100 ... 150 wytwarza niski i miękki dźwięk (można go porównać z dźwiękiem Fishera).
    Sygnały nieżelazne będą krótkie. Sygnały nieżelazne "2 huśtawki / 1 sygnał" (fałszowanie / zardzewiałe żelazo itp.) Można zignorować, należy wykopać sygnały nieżelazne "2 huśtawki / 2 sygnały". W ten sposób będziesz mógł polować na tandetne / bardzo tandetne strony przez długi czas bez bólu głowy.
    *** unqte ***

Jeśli chodzi o mnie, wolę ustawić głośność żelaza na 1 i unikać w ogóle przełączania dyskryminacji, dzięki czemu jestem w stanie skoordynować tempo kołysania z ilością żelaza, znaleźć właściwe ustawienie wzmocnienia (wiele fałszerstw z zardzewiałego żelaza oznacza nadmierne wzmocnienie). Należy wspomnieć, że jestem przyzwyczajony do trybu RT-ST, bez wyrzucania, więc naprawdę nie przeszkadza mi to na tandetnych stronach, ale nowicjusz AKA może czuć się niekomfortowo o_O z moimi "otwartymi" ustawieniami na tandetnych witrynach, więc nad topowym testerem AKA ustawienia powinny pomóc.

Romulus and EL NINO like this.
  3. Romulus

Romulus "AKA Polska" Group Moderator Staff Member Supporter

Local Time:
    Signum:
    MFT (1.00.c)
    Otrzymałeś bardzo dobre rady . Teraz można Ci życzyć tylko szczęścia na poszukiwaniach :Dobry:

Last edited: Nov 30, 2018
  4. SuchMuch

Local Time:
    First Name:
    Rodion
    Sorex:
    Pro (1.00) Ultra
    Mówimy tu po polsku ;)

Romulus likes this.
  5. Romulus

Local Time:
    Signum:
    MFT (1.00.c)
    No tak , rozpędziłem się zanadto :Tak:

6. EL NINO

EL NINO AKA Novice

Local Time:
    Signum:
    MFD (2.05)
    Bardzo przydatne tez dla mne..., dzieky,,,

SuchMuch likes this.
  7. Romulus

Local Time:
    Signum:
    MFT (1.00.c)
    Jeżeli macie jakieś pytania co do obsługi AKA to śmiało pytajcie . Jest tutaj bardzo wielu doswiadczonych użytkowników i na pewno ktoś pomoże . Wykrywacze AKA są bardzo niedoceniane w Polsce a to jest naprawdę "TOP of the TOP" wykrywaczy. Sam 4 lata temu przesiadłem się na AKA Signum z Whites'a Spectry którą miałem 5 lat i byłem w szoku jak tak "prosty" wykrywacz w ustawieniach w stosunku do Spectry może byc skuteczny w poszukiwaniach :Cool:

SuchMuch likes this.
  8. EL NINO

EL NINO AKA Novice

Local Time:
    Signum:
    MFD (2.05)
    Zrobilem sobie na poletku 1. testy AKA Signum -na cewke 3F 13" na 12.1khz : 1. Wrazenia :Jest gleboky, juz na umiarkowanych nastawach.. : Program3, ..tryb normal..TX normal ,gain 7, ST 10-11 .- Ma tez..bardzo prawidlove ID y Hodograf .Audio je tez bardzo OK, 2...Krotko sprobovalem tez zasieg na TX Eco -y na o troche wyzsich nastawach : to jest Gain 8 y ST 11-12-jest tez tak rowne gleboky. ..Test byl na denarek 23cm w ziemy, 13.5mm srebrny kolczik na 20cm , 50eurocent na 37-38cm w ziemy... teren slabo mineralizowany GB -GSnormal 0051,y GS Eco 0036... Romulus... .-na pewno zapytam o rade od uzitkownikuw AKA signum tutaj..w sekcii PL..Dzieky:Good:

Last edited: Dec 1, 2018
    Romulus likes this.
  9. SuchMuch

Local Time:
    First Name:
    Rodion
    Sorex:
    Pro (1.00) Ultra
    Twoje ziemie są lekkie

10. EL NINO

EL NINO AKA Novice

Local Time:
    Signum:
    MFD (2.05)
    SuchMuch...tak jest, wiecej-mnej to nizko y tez sredno mineralizovane tereny..

11. foorest1

foorest1 AKA Novice

Local Time:
    First Name:
    Ernest
    Cześć, Może ktoś jeszcze podrzuci swoje ustawienia. Warto próbować różnych kombinacji.
    U mnie jakąś chwilę mam: rt-st (ale to jak kto woli) lt bound minus46(pokaze srebro pod gwoździem) / ws czyli weak signal ( wzmocnienie słabych sygnałów) plus6 ! Tryb MM to na smietnisko płytki. Af dużo dużo dużo głębszy na raczej czyste w miarę pola
    Tryb Eco w zależności czy popiskuje
    A balans do gruntu robić najlepiej na programie 1 bądź 2
    Potem zmienić na 3

Ktoś jeszcze cos podrzuci? Może komentarz do moich ustawien? Mazowieckie gleby.

upload_2019-10-16_11-46-16.png